• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Eiffel

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★½

  • Blithe Spirit

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Supernova

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Falling for Figaro

    ★★

  • The Duke

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Summerland

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Wildland

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days