• Goblin

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Sicario

    ★★½

  • The Piano

    ★★★

  • Closer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★½

  • Death Becomes Her

    ★★★★½

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★★

  • Steel Magnolias

    ★★★