• Emma.

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Ratchet & Clank

    ½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ½

  • Calvary

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Young and Prodigious T.S. Spivet

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★½

  • Journey to the West: Conquering the Demons

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • Looper

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★½