atul has logged 24 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Next Door

Next Door

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Next Door

Next Door

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Next Door

Next Door

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rembulan Tenggelam di Wajahmu

Rembulan Tenggelam di Wajahmu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cargo

Cargo

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ladies in Lavender

Ladies in Lavender

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
7 Days in Havana

7 Days in Havana

2012
×
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry