atul has logged 24 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love At Least

Love At Least

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Waiting For Spring

Waiting For Spring

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Tazza: The High Rollers

Tazza: The High Rollers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Low Life

Low Life

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chunhyang

Chunhyang

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★½
Edit this entry  
06
Ode To My Father

Ode To My Father

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Feng Shui

Feng Shui

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry