han has logged 57 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Take the Ball, Pass the Ball

Take the Ball, Pass the Ball

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baseball Girl

Baseball Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Steel Rain 2: Summit

Steel Rain 2: Summit

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Beats Per Mizu

Beats Per Mizu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bewitching Attraction

Bewitching Attraction

2006
×
½
Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Steel Rain

Steel Rain

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Material

Material

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Who Are You?

Who Are You?

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Badhaai Ho

Badhaai Ho

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Tilik

Tilik

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assassination

Assassination

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Missing Pizza

The Missing Pizza

2020
×
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry