Sort by

Harrison has logged 254 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Women

The Women

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Norte

El Norte

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Testament

Testament

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mass Ornament

Mass Ornament

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Old Lady Who Walked in the Sea

The Old Lady Who Walked in the Sea

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cet Amour-là

Cet Amour-là

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
At Land

At Land

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adolescent

The Adolescent

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lumière

Lumière

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The World

The World

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Angry Harvest

Angry Harvest

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Going Places

Going Places

1974
×
Read the review Edit this entry  
29
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bride Wore Black

The Bride Wore Black

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ten

Ten

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry