• Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★★

  • Firestarter: The Story of Bangarra

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • Saint-Narcisse

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Lapsis

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★★★

  • P.S. Burn This Letter Please

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • High Ground

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

    ★★★★½

  • Two Heads Creek

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • House of Cardin

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Oliver Sacks: His Own Life

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Sequin in a Blue Room

    ★★★★

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★