• No Time to Die

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Halloween Kills

  • Cinderella

  • Vacation Friends

  • He's All That

  • Candyman

  • The Loud House Movie

  • Reminiscence

  • The Silent B

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Doutor Gama

  • The Suicide Squad

  • Blood Red Sky

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Good on Paper

  • Luca

  • Awake

  • Como Hackear Seu Chefe

  • Carnaval

  • Friends: The Reunion

  • Me Sinto Bem com Você

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Curral

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

  • Night Mode

    ★★★★

  • Fica Bem

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Eu. Empresa

  • Voltei!

  • Açucena

  • Locked Down

  • The White Tiger

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • A Garota Invisível

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • Under the Heavens

  • Rosa Tirana

  • Won't You Come Out To Play

  • 5 Fitas

  • Just Another Christmas

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Baixas Lendas da Classe Média Alta I: Janaína-sem-cabeça

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Verlust

  • The Life Ahead

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

  • Over the Moon

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★