• Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • A Bittersweet Life

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • I'm a Cyborg, But That's OK

    ★★★★

  • Verses of Love

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Fiction.

    ★★★★½

  • About Elly

    ★★★★½

  • Flipped

    ★★★½

  • The Dancer

    ★★★★

  • Like Someone in Love

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • ATM

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Microhabitat

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★½