Erica has logged 88 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Upper Hand

The Upper Hand

1966
×
★★½
Edit this entry  
30
The Penthouse

The Penthouse

1967
×
★★★
Edit this entry  
29
Attention, the Kids Are Watching

Attention, the Kids Are Watching

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tommy

Tommy

1975
×
Read the review Edit this entry  
28
Under the Gun

Under the Gun

1995
×
★★
Edit this entry  
28
Alphaville

Alphaville

1965
×
Edit this entry  
28
Ozone

Ozone

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Under the Gun

Under the Gun

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Like Rabid Dogs

Like Rabid Dogs

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Operation Warzone

Operation Warzone

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
The Beast and the Magic Sword

The Beast and the Magic Sword

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Followed

Followed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
No, the Case Is Happily Resolved

No, the Case Is Happily Resolved

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
Edit this entry  
24
3:15

3:15

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Vs Vampire

Vampire Vs Vampire

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Illustrious Corpses

Illustrious Corpses

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Man Standing

Last Man Standing

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortuary Blues

Mortuary Blues

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
The Candy Tangerine Man

The Candy Tangerine Man

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Backbone

Backbone

1975
×
Edit this entry  
19
Fantasy Mission Force

Fantasy Mission Force

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
The Burglars

The Burglars

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sweet House of Horrors

The Sweet House of Horrors

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let My Puppets Come

Let My Puppets Come

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Man on the Roof

Man on the Roof

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Crook

The Crook

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Passing

The Passing

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rat Savior

The Rat Savior

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridge to Nowhere

Bridge to Nowhere

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Body Puzzle

Body Puzzle

1992
×
★★
Edit this entry  
15
The Trail

The Trail

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
Death Run

Death Run

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sara's House

Sara's House

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Survival Game

Survival Game

1987
×
Edit this entry  
13
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
Read the review Edit this entry