lauren has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
23
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Read prior review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
12
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Othello

Othello

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Othello

Othello

1951
×
★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry