Sort by

Henry has logged 34 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservation Road

Reservation Road

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry