henry has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
No Place Like Home

No Place Like Home

2019
×
Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy Be Mine

Mommy Be Mine

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tucked

Tucked

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry