• House of Gucci

    ★★★★

  • An Audience with Adele

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Help

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Happily

    ★½

  • Caroline Flack: Her Life and Death

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Each Other

    ★★½

  • The Sleeping Negro

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Human Helper

    ★★½

  • Teenage Emotions

    ★★

  • Desert Air

  • A Brixton Tale

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★½

  • Soul of the City

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★