Henrique has logged 30 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Além do Homem

Além do Homem

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Cured

The Cured

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry