HELLOBOOZE has logged 41 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Detective

Nightmare Detective

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★
Edit this entry  
23
Don

Don

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don

Don

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Magic M-66

Black Magic M-66

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
METAL SKIN PANIC MADOX-01

METAL SKIN PANIC MADOX-01

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
15
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lonely Villa

The Lonely Villa

1909
×
★★½
Edit this entry  
14
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Untitled Star Wars Mockumentary

The Untitled Star Wars Mockumentary

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ninja Gaiden

Ninja Gaiden

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
John Henry

John Henry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Macunaíma

Macunaíma

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shopping

Shopping

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ninja

Ninja

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Soldier

Soldier

1998
×
★★★
Edit this entry