Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Anthem

Anthem

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Affirmations

Affirmations

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★★
Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Parker

Parker

2013
×
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★
Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chaos

Chaos

2005
×
Edit this entry  
03
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★
Edit this entry  
02
13

13

2010
×
★★
Edit this entry  
02
Homefront

Homefront

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Quake

The Quake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Went the Day Well?

Went the Day Well?

1942
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry