Helio has logged 416 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
I Blame Society

I Blame Society

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Última Cidade

Última Cidade

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Pacto de Fuga

Pacto de Fuga

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Ferry

Ferry

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Zebra Girl

Zebra Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Hotel Coppelia

Hotel Coppelia

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Short Vacation

Short Vacation

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Surge

Surge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Images

Images

1972
×
★★★
Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
A Thousand Cuts

A Thousand Cuts

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Queen of Diamonds

Queen of Diamonds

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
Lucky

Lucky

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Village of Eight Gravestones

Village of Eight Gravestones

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Edit this entry  
01
Klondike Annie

Klondike Annie

1936
×
★★★
Edit this entry  
29
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Blind Alley

Blind Alley

1939
×
★★★
Edit this entry  
16
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★
Edit this entry