Helio has logged 160 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Akilla's Escape

Akilla's Escape

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Edit this entry  
24
An Unquiet Grave

An Unquiet Grave

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Sleep

Sleep

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Rom

Rom

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Seance

Seance

2021
×
★★
Edit this entry  
18
In the Shadows

In the Shadows

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Edna

Edna

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Kontora

Kontora

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Glory to the Queen

Glory to the Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The North Wind

The North Wind

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Satantango

Satantango

1994
×
★★
Edit this entry  
21
Some Southern Waters

Some Southern Waters

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★
Edit this entry  
17
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Make Up

Make Up

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Kindred

Kindred

2020
×
★★
Edit this entry  
06
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Fanfare

Fanfare

2019
×
★★
Edit this entry  
08
The Names of the Flowers

The Names of the Flowers

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Edit this entry  
31
499

499

2020
×
★★
Edit this entry  
27
The Earth Is Blue as an Orange

The Earth Is Blue as an Orange

2020
×
★★
Edit this entry  
26
A Common Crime

A Common Crime

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Trouble With Nature

The Trouble With Nature

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Memory House

Memory House

2020
×
★★
Edit this entry  
20
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★
Edit this entry  
11
A Flecha e a Farda

A Flecha e a Farda

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Terminal Station

Terminal Station

2019
×
★★
Edit this entry  
19
All the Dead Ones

All the Dead Ones

2020
×
★★
Edit this entry  
30
MS Slavic 7

MS Slavic 7

2019
×
★★
Edit this entry  
27
All of This Is Gone

All of This Is Gone

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
22
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Detention

Detention

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Diane

Diane

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Oleg

Oleg

2019
×
★★
Edit this entry