Helio has logged 428 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Back to the Wharf

Back to the Wharf

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Light from Light

Light from Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Born in Evin

Born in Evin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
It Feels So Good

It Feels So Good

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Me and Me

Me and Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Midnight in a Perfect World

Midnight in a Perfect World

2020
×
Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Uncle

Uncle

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Lourdes

Lourdes

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Home with a View of the Monster

Home with a View of the Monster

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Crack

Crack

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Deliver Us From Evil

Deliver Us From Evil

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Man in the Woods

The Man in the Woods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Apples

Apples

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Two Sights

The Two Sights

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
No Longer Human

No Longer Human

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★
Edit this entry  
17
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Make Up

Make Up

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Diner

Diner

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
In The Land Of Poisonous Women

In The Land Of Poisonous Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kindred

Kindred

2020
×
★★
Edit this entry  
12
El crack cero

El crack cero

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Watch Me Kill

Watch Me Kill

2019
×
★★½
Edit this entry