Helio has logged 310 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Remember the Crows

I Remember the Crows

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Eternal Feminine

The Eternal Feminine

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
A Home with a View

A Home with a View

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Farewell to the Night

Farewell to the Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fevereiros

Fevereiros

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
An Eye and a Knife

An Eye and a Knife

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
When Margaux Meets Margaux

When Margaux Meets Margaux

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Santiago, Italia

Santiago, Italia

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
18
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Diane

Diane

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mirror

The Mirror

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unremember

Unremember

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Filme de Sábado

Filme de Sábado

2009
×
Edit this entry  
22
Danses Macabres, Skeletons, and Other Fantasies

Danses Macabres, Skeletons, and Other Fantasies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Let It Burn

Let It Burn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kbela

Kbela

2015
×
Edit this entry  
17
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Guaxuma

Guaxuma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
One Night

One Night

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Cardboard Village

The Cardboard Village

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Winter Vacation

Winter Vacation

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
The White Storm 2: Drug Lords

The White Storm 2: Drug Lords

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
A Colony

A Colony

2018
×
★★★
Edit this entry