Helio has logged 287 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
Edit this entry  
25
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Times Will Come Soon

Happy Times Will Come Soon

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ray Meets Helen

Ray Meets Helen

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Mare Nostrum

Mare Nostrum

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Tale

The Tale

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Museo

Museo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Detective Dee: The Four Heavenly Kings

Detective Dee: The Four Heavenly Kings

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Park

The Park

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Sollers Point

Sollers Point

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Possum

Possum

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Loveling

Loveling

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★½
Edit this entry  
18
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry