• Save Ralph

  • Ethos

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Hair Love

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • One Love

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Persona

  • A Quiet Place

  • What a Crush

  • 303

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Arif V 216

  • Black Mirror: Black Museum

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Ayla: The Daughter of War

  • Coco

    ★★★★½

  • Loveless

    ★★½

  • Something Useful

    ★★★★½

  • Innocent

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ½

  • Black Mirror: Nosedive

  • Split

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Me And My Friend

  • Wedding Association 2: Circumcision

  • The Lobster

    ½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Victoria

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Deliha

  • Interstellar

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Winter Sleep

    ★★★★½

  • Lanzarote

    ★★★½

  • Cosmos: A SpaceTime Odyssey

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Wedding Association

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Hükümet Kadın 2

  • Her

    ★★★½

  • Brouillard #14

    ★★★

  • The Smurfs 2