Billy has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thumbdrive

Thumbdrive

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Edit this entry  
19
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
19
Those Awful Hats

Those Awful Hats

1909
×
Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★½
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shannon

Shannon

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry