Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
06
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
O Galã

O Galã

2019
×
Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Norbit

Norbit

2007
×
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Òlòtūré

Òlòtūré

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry