• Malcolm & Marie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • Work It

    ★★

  • Host

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Query

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½