Hector has logged 228 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Make Up

Make Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Random

Random

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Moving Image

A Moving Image

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
31
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry