Lee [Ξvil░Version] has logged 100 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Les Vampires: Episode Nine - The Poisoner

Les Vampires: Episode Nine - The Poisoner

1916
×
Edit this entry  
31
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
★★★
Edit this entry  
31
Window

Window

1964
×
★★
Edit this entry  
31
Five Dedicated to Ozu

Five Dedicated to Ozu

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ten

Ten

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
Read prior review Edit this entry  
30
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
American Carnage

American Carnage

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Stabs at Happiness

Little Stabs at Happiness

1963
×
★★
Edit this entry  
28
Blonde Cobra

Blonde Cobra

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The X Files

The X Files

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Orchard Street

Orchard Street

1955
×
★★
Edit this entry  
28
Guns of the Trees

Guns of the Trees

1961
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ocean Waif

The Ocean Waif

1916
×
★★★
Edit this entry  
27
Where Are My Children?

Where Are My Children?

1916
×
Read the review Edit this entry  
27
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Only Tomorrow

Only Tomorrow

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
Read prior review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Captive

The Captive

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
Read prior review Edit this entry  
21
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
MS Slavic 7

MS Slavic 7

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Code Orange- Last Ones Left: In Fear Of The End

Code Orange- Last Ones Left: In Fear Of The End

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Studies for the Decay of the West

Studies for the Decay of the West

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chorus

The Chorus

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Orderly or Disorderly

Orderly or Disorderly

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Report

The Report

1977
×
★★
Edit this entry  
18
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Shadowed

Shadowed

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Graceful Agitation

Graceful Agitation

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Experience

The Experience

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Les Vampires: Episode Two - The Ring That Kills

Les Vampires: Episode Two - The Ring That Kills

1915
×
Edit this entry  
16
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
New York New York

New York New York

2020
×
Read prior review Edit this entry  
15
Les Vampires: Episode One - The Severed Head

Les Vampires: Episode One - The Severed Head

1915
×
Edit this entry