heathldgr has logged 19 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry