miguel has logged 29 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
22
Dream of a Rarebit Fiend

Dream of a Rarebit Fiend

1906
×
Read the review Edit this entry  
22
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry