miguel has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Romina

Romina

2018
×
Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry