• Jurassic World: Dominion

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Mayor Pete

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • clipping. live for no audience during a global pandemic

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★