Helen has logged 71 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angst

Angst

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Triggered

Triggered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Volcano

Volcano

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Down to You

Down to You

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Water

Dark Water

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogwood-Azalea (Missouri)

Dogwood-Azalea (Missouri)

×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Rum (Colorado)

Red Rum (Colorado)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
13 Steps to Hell (Washington)

13 Steps to Hell (Washington)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost There (Iowa)

Almost There (Iowa)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Destino (Florida)

Destino (Florida)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Grey Cloud Island (Minnesota)

Grey Cloud Island (Minnesota)

×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ball of Twine (Kansas)

Ball of Twine (Kansas)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry