Sort by

astrid rose has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Voyage to Agatis

Voyage to Agatis

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Violation

Violation

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Toll

The Toll

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Death King

The Death King

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightwalk

Nightwalk

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Krakatau

Krakatau

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom

Phantom

1975
×
★★
Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Cage

The Cage

1962
×
★★★
Edit this entry  
20
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whistle Stop

Whistle Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Ray

The Green Ray

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hunter

Hunter

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Gulf of Silence

The Gulf of Silence

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
All Night Long 2

All Night Long 2

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Difficulty Breathing

Difficulty Breathing

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rope Maiden

The Rope Maiden

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry