Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Highlander

Highlander

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Piñata

Killer Piñata

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Claymore

Claymore

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Unicorn for Christmas

A Unicorn for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stigma

Stigma

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Party Day Massacre Stories

Party Day Massacre Stories

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Road Home for Christmas

The Road Home for Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It came from the Desert

It came from the Desert

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry