yuki has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lightning in a Bottle

Lightning in a Bottle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The LEGO® Story

The LEGO® Story

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cycles

Cycles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puddles

Puddles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bounty

Bounty

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Birthday

Blue Birthday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before the End

Before the End

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry