Cody Beckman has logged 43 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atragon

Atragon

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gorath

Gorath

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ninja

Ninja

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Mysterians

The Mysterians

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Varan the Unbelievable

Varan the Unbelievable

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry