Cody Beckman has logged 404 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nick Thune: Good Guy

Nick Thune: Good Guy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry