• Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

  • Searching

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★★

  • The Foreigner

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Moonlight

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Don't Breathe

  • Antibirth

    ★★★★

  • Sing Street

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Creed

    ★★★½

  • Spotlight

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

  • The Gift

  • Inside Out

  • The Invitation

  • The Witch

    ★★★★

  • Selma

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Gone Girl

  • Pride

    ★★★★★

  • Chef

  • '71

    ★★★

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Guest

  • The Babadook

  • Whiplash

  • Frozen

    ★★★★

  • Prisoners

  • About Time

  • The Purge

  • The Conjuring

  • Side Effects

  • Stoker