• In the Soup

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★★

  • Duck Soup

    ★★★

  • City Lights

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Pink Flamingos

    ★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • I Went Down

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • To Die For

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½