hanna has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
I Went Down

I Went Down

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry