Hannah has logged 35 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read prior review Edit this entry  
25
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tread

Tread

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howard

Howard

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry