Hannah has logged 443 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Adachi and Shimamura

Adachi and Shimamura

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adachi and Shimamura

Adachi and Shimamura

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby God

Baby God

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Truth About Killer Robots

The Truth About Killer Robots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry