• Poetry

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • California Love

  • Pluggin

  • Honey

  • Dream Home

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Amphetamine

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • The Ghost Writer

    ★★★½

  • My Name Is Khan

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★

  • Winter's Bone

    ★★★

  • The King and the Beaver

  • The Accordion

  • 3 Idiots

  • Avatar

    ★★★½

  • Where Are You?

    ★★★

  • Precious

    ★★★

  • A Single Man

    ★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★

  • 2012

    ★★★½

  • Macabre

    ★★★½

  • Air Doll

    ★★★★

  • Grandmother

    ★★★

  • Mr. Nobody

  • Soul Kitchen

    ★★★

  • Lebanon

    ★★★½

  • Keramat

    ★★★

  • District 9

    ★★★★

  • Un Tour de Manége

  • Inka Bola

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Public Enemies

    ★★★

  • Jelly Sunday

  • Hachi: A Dog's Tale

  • Enter the Void

  • The White Ribbon

    ★★★½

  • A Brand New Life

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • I Killed My Mother

  • Dogtooth

    ★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Kinatay

    ★★★½

  • Agora

    ★★★½

  • Mother

    ★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Angels & Demons

    ★★★

  • Thirst

    ★★★

  • Mobile Phone

  • Drag Me to Hell

    ★★★

  • Mermaid

  • Broken Embraces

    ★★★

  • The Milk of Sorrow

  • About Elly

    ★★★★

  • The Forbidden Door

    ★★★

  • Mary and Max

  • 42

  • A Frozen Flower

    ★★★

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • The Tale of Despereaux

  • The Reader

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Takut: Faces of Fear

  • Love Exposure

    ★★★★

  • Doubt

    ★★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★½

  • Milk

    ★★★

  • Mobile Men

  • Body of Lies

    ★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • Doa Yang Mengancam

    ★★★