• Tris

  • West Love

  • Please Be Quiet

  • Louise

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Good Job

  • Fusion

  • Face The Origin Fear

  • You and Me In Low Angle

  • The Naked Eye

  • Rest in Peace

  • Siklus

  • Night Colonies

  • Udin's Inferno

    ★★★★

  • Tales of the Salt Water

  • A World Without

  • The Soloists

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Please Tell Me So

  • Contretemps

  • V/H/S/94

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Golden Hour

  • Pandemi(e): Gumpalan

  • Pandemi(e): Berpulang

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

  • Pandemi(e): Mie Level Setan

  • The Death of David Cronenberg

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • DUST BATH

  • The Bones

  • Kate

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Semiotic Plastic

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Night

  • Dug Days

  • Candyman

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★★½

  • Reminiscence

  • Lust

  • Light

  • Don't Breathe 2

  • Time Flows in Strange Ways on Sundays

  • Free Guy

  • life, what is it anyway?

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Mimi

    ★★★½

  • Dear to Me

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Kita Tak Bisa Ke Mana-Mana Lagi

  • Blood Red Sky

  • Old

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

  • Memoria

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½