handré has logged 44 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry