handré has logged 170 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien Abduction: Incident in Lake County

Alien Abduction: Incident in Lake County

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Father Figures

Father Figures

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Critters

Critters

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
B-167-980-098

B-167-980-098

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry