• The Queen's Gambit

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Survive

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Underwater

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Last Christmas

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Fractured

  • In the Shadow of the Moon

  • My Mother

  • Can You Keep a Secret?

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Hustle

  • Chernobyl

  • The Perfect Date

  • The Silence

  • Our Planet

  • Five Feet Apart

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Aquaman

  • The Princess Switch

  • Mirage

  • Bird Box

    ★★★½

  • Time Freak

  • Ladies in Black

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Organik Aşk

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sosyetik Gelin

  • Ocean's Eight