• Life of Brian

    ★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Gun Crazy

    ★★★½

  • I Am Alfred Hitchcock

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Enemy of the State

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★★